ارزان ترین پرده فروشی ایران

جـدیدتـرین مـدلهـای پـرده و راهـنمای انـتخاب پـرده

در خانه های بزرگ قسمت های پدیرایی ، اتاق غذا خوری و اتاق خواب ها هر کدام مشخصه های خاص خود را دارند که پرده های این قسمت های خانه اهمیت خاص خود را دارد. جدا از جنس پرده هایی که در دکوراسیون خانه خود استفاده می کنید، به داشتن یک طرح مناسب برای آنها نیز فکر کنید.

برای قسمت پذیرایی در اکثر مواقع ترکیبی از سه نوع پرده در قالب های والان ، دکور ، پرده اصلی زمینه و پرده ی آستری آویزان استفاده می شود. انتخاب طرح کلاسیک یا مدرن به سبک سلیقه ی شما بستگی دارد اما چند نکته وجود دارد که رعایت آنها باعث می شود تا بتوانید به خانه تان جلوه ی بیشتری بدهید. اولین نکته اینکه هر چقدر چوب پرده را بالاتر و نزیک به سقف خانه نصب کنید باعث میشود تا سقف خانه بلندتر به نظر برسد. اگر پنجره های اتاق شما نزدیک به هم است از یک پرده عریض استفاده کنید تا اتاق بزرگ تر به نظر برسد.
برای پنجره‌های بلند از قاب‌های چوبی بالای پرده و برای پنجره های کوتاه به هیچ وجه از این ابزار ها استفاده نکنید. برای پنجره های کوتاه از پرده هایی استفاده کنید که از بالا تا یک‌سوم پایانی ساده هستند و در یک‌سوم پایانی در قسمت پایین پنجره‌ها، طرحدار می‌شوند.

نکته ی دیگر مربوط به اتاق کودکتان است. اولین نکته اینکه اگر اتاق کودک شما آفتاب گیر است به هیچ وجه سراغ پرده های ضخیم نروید. نکته ی بعد رنگ پرده است که بسیار مهم است چرا که اگر از رنگ هایی مانند قرمز یا نارنجی استفاده می کنید دیگر نباید انتظار آرامش سابق کودکتان را داشته باشید چرا که این رنگ ها به شدت آرامش بخش هستند، و این را بدانید که رنگ آبی آرامش را القا می کند پس حتما از ترکیب هر دوی این رنگ ها در اتاق کودک استفاده کنید.

و اما پرده ی مخصوص سرویس بهداشتی. از گذشته تمامی سرویس های بعداشتی در حیاط خانه قرار داشت اما در زندگی آپارتمانی امروزه ، معماران تاکید زیادی بر قسمت سرویس بهداشتی خانه دارند. برای سرویس های بهداشتی از پرده هایی استفاده کنید قابل شستشوی ماهانه باشند چرا که به دلیل وجود رطوبت در این اماکن وجود میکروب و باکتری بیشتر است. پرده های حمام که به تازگی خواهان زیادی پیدا کرده اند حکایت دیگری دارند. رنگ پرده حمام معمولا به رنگ دیوارها انتخاب می‌شود و متناسب با نقش‌های روی دیوار.
اولین مساله درباره آشپزخانه تحریک اشتهاست بنابراین در انتخاب رنگ پرده آشپزخانه باید سراغ رنگ‌های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی ملایم بروید. بعد از رنگ پرده جنس پرده آشپزخانه را هم باید با دقت زیادی انتخاب کرد چون در بیشتر خانه‌های امروزی بیشترین میزان نور از آشپزخانه‌ها تامین می‌شود. خود فضای آشپزخانه هم به نور فراوانی احتیاج دارد

دیدگاه‌ها 0

*
*